Izolacje łodzi

bootisolatie met PU schuim

 

 

Pianka poliuretanowa FROTH-PAK jest używana do izolowania i usuwania problemów z kondensacją. Jeżeli pianka poliuretanowa jest używana do walki z kondensacją, to zaleca się układanie warstw pianki o grubości 2 do 3 cm. Jeżeli pianka jest używana do izolacji, to zaleca się układanie warstw izolacyjnej pianki poliuretanowej o grubości 6 do 7 cm. W zależności od wymaganej grubości warstwy pianki poliuretanowej, do jej ułożenia można wybrać różne dysze. Piankę aplikuje się w łatwy sposób a prędkość przesuwania pistoletu determinuje grubość poliuretanowej warstwy izolacyjnej.

 

Niezależnie od doskonałej izolacji, pianka poliuretanowa również zapewnia jednolite uszczelnienie pokrytych elementów. Ze względu na to, że w przypadku pianki poliuretanowej FROTH-PAK ponad 95% komórek jest zamkniętych, jest ona odpowiednia do morskich projektów. W przeciwieństwie do pianek poliuretanowych o otwartych komórkach, ta dwuskładnikowa pianka nie absorbuje wody i jest podatna na formowanie.

 

W ciągu kilku minut po nałożeniu pianki poliuretanowej można albo nałożyć następną warstwę lub rozpocząć jej cięcie a na jej powierzchnię można nałożyć wymagane pokrycie. Pianka natryskowa charakteryzuje się trwałą elastycznością, co ma wielkie znaczenie w przypadku izolacji łodzi.